Csapatunk

Székely Andrea - az Alela Kulturális Egyesület alapítója, bábrendező, főiskolai tanár

"Bábos vagyok, a bábjáték minden területe érdekel, s mivel ez egy komplex műfaj/művészeti ág, így minden művészeti tevékenység lázba hoz.

Bábelőadásokat rendezek, s a színházi kifejezési formák útján olyan gondolatokat, érzéseket próbálok nyújtani, amelyek segítenek jobban megérteni, megérezni a világot, s benne önmagukat. Ezt a szemléletet szeretném átadni műveinken keresztül.

A Kolibri Színház egyik alapítója vagyok, vezettem a veszprémi Kabóca Bábszínházat, rendeztem szabadtéri óriásprodukciót a Szia, szia Szauruszt a Margitszigeti Nagyszínpadon, illetve a Fővárosi Nagycirkuszban, valamint az első vízibábszínházi előadást a Helka a Balaton tündérét Veszprémben, de egyszemélyes előadást is a Volt egyszer egy… címűt. Előadásaim sikerrel szerepeltek országos szakmai találkozókon. Írtam könyveket a bábjátékról és művészetoktatási projekteket.

Előadásaimat díjakkal is jutalmazták, UNIMA-díj, Legjobb előadás díja, Michel Indali-díj és társulattal együtt Príma-díjban részesültem.

Jelenleg a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskolán mesteroktató, művésztanár és a drámapedagógiai terület szakfelelőse vagyok. Itt tanítok gyerekekkel foglalkozó pedagógusokat a bábjáték és a dráma oktatásban betöltött szerepéről és különleges hatásairól. "

Danny Bain - zenész, zeneszerző, zenész mesélő

Danny Bain zenész, zeneszerző, mesélő és előadó 2010 óta él Magyarországon, jellegzetes mesemondó stílusát már sokan ismerik, gyerekelőadásait számos díjjal és elismeréssel jutalmazta a magyar színházi világ.

Első előadásai a veszprémi Kabóca Bábszínház berkeiben születtek. A 2013-ban bemutatott "Danny mesél: A fán lakó gyermekek" című előadása túl van a 200. előadásán. A 2017-ben bemutatott „Kodzsugukila, a boszorkány” c. előadás a IX. Gyermek- és Ifjúsági Szemlén különdíjat kapott, majd Danny elnyerte a Kolibri Színház fesztiválján a legjobb előadónak járó Michel Indali-díjat is. A szintén 2017-ben bemutatásra került „A hét királyfi” c. nagyszínpadi zenés mese, melynek zenéjét szerezte és játszotta, bekerült a IX. Kaposvári ASSITEJ Biennáléra.

Igen nagy népszerűségnek örvend a "Jack, a megmentő" című házi készítésű hangszeres előadás, és az Ágoston Bélával létrehozott, felnőttek számára is rendkívül szórakoztató mesekoncertje.

Danny zenés gyerekelőadásaival olyan fesztiválok rendszeres vendége, mint a Holnemvolt Székelyföldi Mesefesztivál, győri Győrkőc fesztivál, a kapolcsi Bondoró, az agárdi Ütős fesztivál, a Művészetek völgye vagy a budapesti Belvárosi Családi Piknik. Magyar és angol nyelvű zenés workshopjaival iskolák rendszeres vendége.

Előadásaiból 2015-ben megjelent az „Ez nem az apu hangja!” című CD mellékletes mesekönyv Máray Mariann csodálatos illusztrációival, mely bekerült az év 50 legjobb Gyermek- és Ifjúsági Könyve közé, és a Szép Magyar Könyv díjat is elnyerte.

További információ:

http://dannymesel.hu/

https://www.facebook.com/DannyMesel

Oláh-Bebesi Bori - dramaturg

Oláh Bori vagyok, 1993-ban születtem Veszprémben, ott is voltam óvodás, iskolás, és ott érettségiztem. Balatonfűzfőn laktam, igazi balatoni lánynak tartom magam. 2016-ban felvettek a Színház-és Filmművészeti Egyetem színházi dramaturg szakára.

Radnai Annamari, Németh Gábor, Garai Judit és Róbert Juli voltak az osztályfőnökeim. A dramaturg diplomámat végül a német ADK egyetem ismerte el (The Academy of Performing Arts Baden-Württemberg, Ludwigsburg). Az egyetemen nagyon sok és izgalmas vizsgát csináltunk a párhuzamos rendezőosztállyal, de az igazi szerelemmunkáim mind a bábrendezőkkel közös projektekhez köthetőek. Dolgoztam már klasszikus drámaszövegen, létrehoztunk színházi társasjátékot, dokumentarista előadást, kísérleti bábos előadást, és még mindig van mit kipróbálni… 2022 márciusától a debreceni Vojtina Bábszínház dramaturgja vagyok.

Bodnár Enikő - tervező, egyetemi tanár

"Bodnár Enikő vagyok, az Iparművészeti Főiskolán ruha/bőr szakon 1992-ben, majd  a Képzőművészeti Egyetemen látványtervezőként 1998-ban végeztem. Jelenleg a MOME Textil szakán vagyok tervezőtanár, emellett  színházi produkciókban veszek részt -díszlet,-báb,-jelmeztervezőként. Szakmai portfolióm középpontjában az utóbbi években a bábtervezés áll. A kísérletezésre, az anyagokkal, méretekkel, karakterekkel, az ember-báb viszonyával  való komponálásra számomra a bábszínház különböző műfajai jelentenek alternatívát. Különösen érdekel a kortárs textil design anyag, forma, mintavilágának, eszközrendszerének beépítése a látványtervezésbe. Fontosnak érzem a megismerés és megismertetés dinamikáját, az egyetemista korosztállyal  való élő, közös munka lehetőségeinek keresését és megvalósítását."

Faludi András - Az Alela Kulturális Egyesület egyik alapítója 

Tiniként került közel a bábozáshoz, a színjátszáshoz. Annak ellenére, hogy a diákéveinek szakkör és különórás korszaka nem tartott aztán sokáig már, későbbi érdeklődési körét, baráti és szakmai kapcsolatait alapjaiban határozták meg azok az évek. 

Kulturális- és rendezényszolgáltató szektorban dolgozik Budapesten; szereti a sablonmentes, a megszokottól jelentősen eltérő művészeti és kulturális produktumokat – a munkája során közreműködni ilyenek létrehozásában, valamint privát szabadidős programként is;  jelen volt az Alela Kulturális Egyesület létrehozásánál, annak elnökségi tagja.

Mindig rohan, minden brahiban benne van, szeret segíteni és örömét leli az állandó pörgésben.  

Bain Melinda - szervező, marketinges

Bain Melinda a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi karán végzett 2013-ban mesterszakon, azóta főként szervezőként és marketingesként dolgozott Magyarországon és külföldön, valamint nemzetközi kapcsolatokkal is foglalkozott.

A zenei és gyerekprogramokkal való munkában találta meg hivatását, ő maga is zenész és kisgyerekes anyuka.

Nagy Krisztina - színész, drámatanár

Számos projekt zajlik most az életemben, felsorolok párat. Színész, drámatanárként dolgozom a Tájoló Színházi Nevelési Társulatban. Előadásaink, foglalkozásaink, ezen felül pedig egy nyári táborunk is van. Drámatanár és ideiglenesen magyartanár is vagyok a nemesvámosi Fehérlófia Waldorf Gimnáziumban. Kísérek egy 9.-es osztályt, ez egyelőre nagyon új és izgalmas kihívásnak tűnik. Emellett időnként dolgozom a Magyar Zsonglőr Egyesület / Hungarian Juggling Associationnel, egy-egy projektben vendégeskedem a Kabóca Bábszínház / Kabóca Puppet Theaterben, mentor vagyok egy Veszpremgeneration nevezetű EKF-es projektben, és több különböző kulturális szervezői/projektmenedzseri munkákat vállalok, főként Veszprémben. A tavalyi évben két külföldi előadásban is szerepeltem, Altmünsterben egy EKF testvérvárosban, illetve Gran Canarian egy cirkusznál. 

Szili Vera - táncos, táncoktató

Jelenleg tanítok, kortárs- és moderntáncot (táncosoknak és színészeknek) és drámát szakgimnáziumban és egyesületnél. Hosszú évekig versenyeztettem hosszabb és rövidebb koreográfiákkal, világbajnokságra is jártunk, ahol nyertem legjobb koreográfia díjat és többször elsők is lettünk, országos versenyeken szintén sok díjunk van a csoportjaimmal, táncjátékokkal is. 2013-ban moderntánc pedagógusi nívódíjat kaptam. A Táncművészeti Egyetemen végeztem és most írom a második drámás szakdolgozatom az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán. Dolgozom a GlobART összművészeti társulattal koreográfusként és táncosként is. 

Szász Dániel - táncos, zenész

Hivatalosan kortárs táncművész vagyok, a lassan 20 éves múltra visszatekintő Tünetegyüttes egyik alapító tagja.

Néha prózai színészként is dolgozom, ha arra kapok felkérést.

Mellette még autodidakta muzsikus vagyok, fúvós hangszereken játszom, és rendszerint a Bélaműhely zenekarral lépek fel.